PMP Pro Audio

Końcówki mocy-używane, w pełni sprawne

W tym miejscu przedstawiam aktualną ofertę używanych końcówek mocy. Wszystkie prezentowane wzmacniacze są w pełni sprawne – po naprawie, lub po pełnym przeglądzie w serwisie. Sądzę, że warto wziąć powyższe pod uwagę, gdy zamierza się kupić używany sprzęt od przypadkowego ogłoszeniodawcy w internecie.  Ceny czasem wydają się być bardzo atrakcyjne, ale z praktyki i relacji klientów wiem, jak bardzo można się rozczarować, gdy taki sprzęt kupowany „w ciemno” zostanie dostarczony do nabywcy. Ja z zasady nie wysyłam sprzętu spedycją, więc każdy wyrób może być dodatkowo dokładnie sprawdzony przez klienta na miejscu.

UWAGA !!

Jeśli chodzi o końcówki PMP, to ostatnie nowe egzemplarze trafiły do klientów w okolicy 2004 roku, więc jedyną szansą ich nabycia jest rynek wtórny lub zaglądanie od czasu do czasu do tej zakładki. Uprzedzam jednak, że należy z dużą ostrożnością podchodzić do ofert na aukcjach, bo znany mi jest np. przypadek, gdy ktoś kupił wzmacniacz PMP z wymontowanymi elementami jednego kanału i potem się dziwił, że kanał nie gra. Generalnie są to jednak wyroby bardzo długowieczne (podobnie jak głośniki PMP), więc w dobrych rękach mogą spokojnie pracować kilka dekad i bywa, że taka końcówka po remoncie nadal służy swojemu właścicielowi, o czym zresztą można dowiedzieć się, wchodząc do zakładki „księga gości”.

O końcówkach PMP można sobie poczytać i obejrzeć ich zdjęcia tutaj:

https://pmpproaudio.pl/o-firmie/historia/

trzeba tylko przewinąć stronę bliżej końca, gdzie znajduje się obszerny materiał poświęcony właśnie wzmacniaczom PMP.

Test jednego  z nich, autorstwa red. naczelnego pisma Estrada i Studio, pana Tomasza Wróblewskiego, dostępny jest tutaj:

https://pmpproaudio.pl/wp-content/uploads/2014/08/PA-1000.pdf

Dostępny jest również opis naprawy jednego z pierwszych wzmacniaczy PMP, który trafił do mojego serwisu pod koniec 2017r. ( Po raz pierwszy, a był zakupiony w roku 1995):

https://pmpproaudio.pl/oferta/serwisaparatury/

W zakładce „Technika” umieściłem wszystkie moje  moje artykuły omawiające konstrukcję wzmacniaczy mocy i opisujących zasady ich prawidłowej eksploatacji :

https://pmpproaudio.pl/technika/artykuly-popularyzatorskie/

Polecam również mój najnowszy materiał o końcówkach mocy opublikowany w zakładce felietony:

https://pmpproaudio.pl/skad-ta-moc-i-dlaczego-taka-duza-czyli-rzecz-o-koncowkach-mocy/


Uwaga !!

Obecnie nie posiadam na sprzedaż żadnych pojedynczych końcówek mocy, ale proszę tutaj od czasu do czasu zaglądać, bo jest szansa, że coś się pojawi.

Firma konfiguruje również zestawy końcówek z procesorami, które z założenia współpracują z różnymi wariantów zestawów głośnikowych PMP. Komponenty montowane są w dopasowanym gabarytowo (również pod względem głębokości) racku, który oprócz wzmacniaczy zawiera  analogowy crossover lub cyfrowy procesor głośnikowy i zawsze jest wewnętrznie okablowany. Okablowanie obejmuje zarówno połączenia między wzmacniaczami i procesorem, jak i kable sieciowe, które są indywidualne dopasowane pod względem długości (aby nie stwarzać niepotrzebnej plątaniny kabli w racku), a z racka wychodzi tylko jeden przewód zasilający wysokiej klasy w elastycznej izolacji  (Titanex). W przypadku systemów trójdrożnych rack wyposażany jest w specjalny panel przyłączeniowy z gniazdami XLR i Speakon, dzięki czemu podłączenie miksera i zestawów głośnikowych jest znacznie łatwiejsze i szybsze.

Uwaga!!

Istnieje również możliwość wykonania na zamówienie racka, który przeznaczony będzie do zasilania zestawów głośnikowych innych firm, z dowolnymi wskazanymi (dostarczonymi) przez klienta końcówkami i pozostałym wyposażeniem.W takim wypadku firma nie bierze jednak żadnej odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia sprzętu wynikające ze złego dopasowania poszczególnych elementów zestawu.

Zwracam przy okazji uwagę na fakt, że dobierając wzmacniacze do własnych wyrobów, firma PMP zawsze kieruje się przede wszystkim najlepszą relacją ceny do jakości, w czym pomaga znajomość rynku i ponad 3 dekady doświadczeń właściciela firmy w zakresie produkcji, serwisowania i użytkowania tego rodzaju sprzętu.

Poniżej galeria zdjęć na których widoczne są różne konfiguracje zestawów rackowych:

Na załączonych dwóch plikach wideo można obejrzeć zestawy pokazane na zdjęciach, a materiał uzupełniony jest o dodatkowe objaśnienia. Pliki są mocno skompresowane aby nie miały zbyt dużej objętości, co oczywiście odbiło się na ich jakości.

 

Uwaga!!

Pokazanych zestawów nie należy traktować jako konkretnej oferty handlowej – posłużyły one tylko do celów demonstracyjnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyświetlenia od Września 2016: 150159    Użytkownicy online: 2