PMP Pro Audio

JBL MRX 525 z gł. PMP i Beta Three, z możliwością rozbudowy o dodatkowe subwoofery

Oferuję zestawy głośnikowe JBL, model MRX 525 w doskonałym stanie wizualnym, w których wymienione zostały wszystkie głośniki 15″ na firmowe przetworniki PMP. Drivery również zostały wymienione na przetworniki firmy Beta Three (dostawcy OEM dla wielu znanych producentów) z tytanową membraną i cewką 44mm. Oba oryginalne przetworniki wysokotonowe zastosowane w tych paczkach były uszkodzone (przerwa w cewce) i te drivery to nieporozumienie – za słabe w stosunku do deklarowanej mocy dla dwóch głośników 15″.

Jeśli chodzi o obudowy, to jak widać na zdjęciach są niemal jak nowe i wyposażone w wodoodporne, zamykane na suwak pokrowce. Na oryginalnym panelu JBL z gniazdami umieszczona została naklejka firmowa PMP ze aktualną specyfikacją zestawu.
Oryginalnie montowane i uszkodzone z powodu fatalnej jakości membran 4 przetworniki JBL (same kosze, jak na zdjęciu) mogę sprzedać oddzielnie, jeśli ktoś uzna, że warto je zregenerować. Obwody magnetyczne są sprawne, wymagają tylko nowych zestawów naprawczych. Na zdjęciu pokazuję porównawczą fotografię uszkodzonego głośnika JBL (podobnie wyglądały wszystkie 4 szt) i zamontowanych przetworników PMP. Są to głośniki o mocy nominalnej 250Wrms, wyposażone w podwójnie wentylowane obwody magnetyczne o średnicy magnesu 152mm i cewkę 2.5″, nawiniętą oczywiście na karkasie z włókna szklanego. Wszystkie pozostałe komponenty są również produkcji PMP – w tym membrany, które używałem np.w połowie lat 90 do regeneracji japońskich głośników Fostex dla firmy Pol-Audio. Niektóre firmy oferują obecnie głośniki z cewkami 2.5″ definiując ich moc na 400W, choć ich wykonanie i co za tym idzie trwałość jest bez porównania gorsza niż moich. Na innej fotografii pokazuję porównanie driverów i zwrotnicę, do której dołożyłem dodatkowe zabezpieczenie dla driverów, ponieważ w wersji oryginalnej nic takiego nie występuje.

Polecam też wpis na stronie firmowej w zakładce felietony, którego fragment poświęciłem również tym paczkom JBL w wersji oryginalnej, gdzie opisuję również dokładnie cały proces ich regeneracji:

https://pmpproaudio.pl/jbl-nieznosna-lekkosc-przebrzmialej-slawy/

Na  fotografiach prezentuję również opcję doposażenia zestawu w firmowe suby PMP z głośnikami 18″ lub (i) 15″, które jak widać, idealnie pasują gabarytami do JBL, a dokładne specyfikacje tych paczek dostępne są na stronie PMP w zakładce Oferta – Nowe Produkty:

https://pmpproaudio.pl/zestawy-glosnikowe-pmp-w-roznych-konfiguracjach/

Taki rozbudowany zestaw z 4 subami (podobna konfiguracja rekomendowana była w przypadku firmy JBL) może zasilić okablowany i skonfigurowany w firmie PMP rack z końcówkami QSC o mocy 2KW na stronę i cyfrowym procesorem głośnikowym, który również demonstruję na zdjęciach. W tym układzie końcówka GXD 4 może być zastąpiona innym, tańszym wzmacniaczem o zbliżonej mocy, ponieważ i tak wszystko załatwia zewnętrzny procesor i ten, który jest wbudowany we wzmacniacz, praktycznie nie jest wykorzystywany.

Jeśli chodzi o napęd do zastawów z ogłoszenia, to mam na sprzedaż niezawodną końcówkę T-Amp, model E-800 w idealnym stanie technicznym, bez śladów użytkowania,  zamontowaną w fabrycznie nowym case 2U firmyThomann.

Na ostatniej fotografii pokazuję kilka nowych racków z końcówkami, które mogą służyć do napędu różnych zestawów PMP. Wśród nich na samym dole zdjęcia znajduje się napęd w pełni trójdrożny ze specjalną listwą rackową (również pokazaną na foto), na którą wyprowadzono wszystkie sygnały we/wy i wyjścia głośnikowe. Może on np. zasilić zestaw oferowany w innym ogłoszeniu:

https://pmpproaudio.pl/trojdrozny-zestaw-naglasniajacy-2-x-1600w/

Z powodu konieczności zwolnienia miejsca w magazynie ustaliłem cenę kompletu paczek na minimalnym poziomie i nie podlega ona negocjacjom, gdyż odpowiada mniej więcej cenie samych wymienionych głośników, więc obudowy, pokrowce i koszty robocizny można traktować jako bonus.

Cena – 3900zł

Uwaga !!
Odbiór wyłącznie osobisty. Możliwość odsłuchu na miejscu, w siedzibie firmy.
Wszystkie istotne informacje podane są w opisie, więc osoby faktycznie zainteresowane proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Nie prowadzę korespondencji w formie sms-ów.

Zapraszam do galerii zdjęć:

Wyświetlenia od Września 2016: 135359    Użytkownicy online: 6