PMP Pro Audio

Dwudrożne odsłuchy estradowe 350W

Odpowiadając na zapotrzebowanie rynkowe, firma PMP opracowała nowy model monitora scenicznego, który może być również wykorzystywany w charakterze klasycznej paczki dwudrożnej, umieszczonej na statywie. W takim położeniu kabel głośnikowy skierowany jest w dół, bo panel z gniazdami speakon udało się zmieścić na tej samej ściance, co gniazdo statywu (krajowej firmy Dynawid). Na przeciwległej ściance znajduje się dodatkowe gniazdo speakon, umieszczone w zagłębieniu wyfrezowanym w obudowie, pełniące identyczną funkcję wejścia/wyjścia, jak gniazda na głównym panelu przyłączeniowym. Odsłuch posiada filtr pasywny (zwrotnicę), zmontowaną na płytce obwodu drukowanego. Na życzenie istnieje możliwość skonfigurowania paczki do pracy w zestawie Bi-Amp i wówczas nie posiada ona zwrotnicy, a sygnał podawany jest na głośniki jednym czterożyłowym przewodem zakończonym czteropinowym wtykiem Speakon. Driver chroni półprzewodnikowy bezpiecznik wielokrotnego działania (poly-switch), a sekcję niskotonową dodatkowo zabezpiecza standardowy bezpiecznik „radiowy” ( 20×5) ,dostępny pod odkręceniu płytki z gniazdami.

Obudowy wykonane są w całości z wysokiej jakości, krajowej sklejki, a boki są klejone, łączone na kołki i dodatkowo skręcane śrubami. W wersji pokazanej na zdjęciach pokryte są lakierem Warnex, ale istnieje również możliwość wykończenia okleiną typu koc lub poliureą, ale ta ostatnia opcja wymaga dopłaty. Obudowa zabezpieczona jest dodatkowo masywnymi narożnikami i posiada solidne nóżki z twardej gumy. Umożliwia również pracę odsłuchu pod dwoma różnymi kątami. Głośniki zabezpiecza metalowa siatka, z podklejoną od wewnątrz gąbką (opcja). Wygodny transport (zarówno przez jedną jak i dwie osoby) zapewniają dwie uchylne rączki (firmy Adam Hall).

Jeśli chodzi o przetworniki, to w demonstrowanych na zdjęciach zestawach zastosowano głośniki f-my Beyma, ale w sekcji niskotonowej standardowo montowane są firmowe głośniki  PMP. Driver wysokotonowy posiada nowoczesną tubę, o stosunkową wąskim kącie promieniowania: 40 stopni w poziomie i 60 w pionie (w pozycji roboczej monitora) co pozwala na dobre ukierunkowanie wyższych częstotliwości i ograniczenie wzajemnego wpływu monitorów, stojących w bliskiej odległości na scenie. Gdy zestaw pracuje na statywie, zwiększa się kąt promieniowania w poziomie, a zmniejsza w pionie. Tuba umożliwia również przekręcenie o kąt 90 stopni i odwrócenie charakterystyki kierunkowej. Dwie takie paczki w połączeniu z dwoma subami na głośnikach 15″, przystosowanymi do montażu sztycy głośnikowej, można wykorzystywać w charakterze niewielkiego zestawu nagłaśniającego, oczywiście po doposażeniu go w odpowiednią końcówkę mocy (np. poczwórną)+crossower. Polecaną opcją „mobilną” jest stosowanie dodatkowego, pojedynczego aktywnego suba, sterowanego z oddzielnego wyjścia miksera (np. z toru aux), chyba, że posiada on opcję sumowania kanałów L/R i wysyłania sygnału po crossowerze na zewnętrzną końcówkę stereo.

Wymiary : 38 x 62 x 38

Masa : 20kg

Cena promocyjna – 1900zł/szt

W przypadku zakupu 4 szt (tyle obecnie posiadam na stanie), cena za komplet obniżona zostanie do 7000 zł i dodatkowo w tej cenie mogę  dołączyć wykonane na zamówienie, wodoodporne, usztywniane pokrowce, o wartości ok. 200zł/szt.

W galerii prezentuję pełną dokumentację zdjęciową wyrobu, łącznie z użytymi w nim komponentami.

Wyświetlenia od Września 2016: 98295    Użytkownicy online: 14