PMP Pro Audio

Profesjonalny zastaw okablowania dla miksera frontowego i monitorowego

Firma PMP oferuje do sprzedaży kompletny, koncertowy system okablowania scenicznego, umożliwiający podłączenie miksera FOH (przodowego) z 24 kanałami wejściowymi + 8 powrotów, oraz miksera monitorowego (24 kanały) z separacją transformatorową.     Cały system jest autorskim opracowaniem PMP  i został wykonany na własne potrzeby firmy. Jest praktycznie jak nowy – używany był jedynie TRZY razy, ponieważ już od kilku lat firma nie zajmuje się obsługą techniczną imprez. Zwracam uwagę na użycie w zestawie komponentów najwyższej klasy, takich jak złącza firmy Neutrik z najwyższej półki i Harting, oraz na fakt, że wszystkie elementy zestawu zostały zaprojektowane i wykonane we własnym zakresie, co dotyczy również bębnów kablowych oraz np. płytek drukowanych s-boxa, na których umieszczone są gniazda XLR i transformatory.

W skład zestawu wchodzą:

*pyta 24/8  30mb, (multipin-multipin) kabel Klotz na bębnie + flight case na kołach.
*pyta 16/8  15mb ( multipin – XLR) kabel Zeck, na bębnie. Może służyć jako monitorowa, lub przodowa – współpracuje ze stageboxem przez złącze Harting.
* krótka pyta – 2mb/32 kanały (XLR – Mutlipin)

*stagebox 24/8
złącza multipin (Harting -108 pin) 2szt. oraz XLR ( Neutrik -32 szt)
separowane transformatorowo wyjścia na mikser monitorowy ( Harting 108 pin)

*dodatkowy s-box umieszczony przy mikserze FOH i umożliwiający „rozszycie” sygnału na dodatkowy mikser, np. do celów nagraniowych.

Każdy kanał w pytach (wejściowy i powrotny) ma oddzielny przewód masowy (3) Zwracam na to szczególną uwagę, ponieważ większość oferowanych na rynku systemów wieloparowych ze względów oszczędnościowych ma prowadzoną wspólną masę dla wszystkich kanałów, co czasem może stwarzać różne problemy techniczne. Dlatego w moim systemie konieczne było zastosowanie złącz  Harting108 pin ( 32 x 3 =96).

Transformatory separujące i gniazda XLR w stageboxie umieszczone są na specjalnie zaprojektowanych płytkach drukowanych. Dodatkowo obudowa rack od stageboxa posiada zainstalowany poczwórny, pasywny DI-BOX i może pomieścić jeszcze jeden moduł 1U. Dekiel obudowy służy jako podstawa, przy pracy urządzenia w pionie.

Istnieje również możliwość zakupu z pominięciem dodatkowej pyty monitorowej, choć oczywiście traci się w ten sposób główną zaletę zestawu, czyli możliwość wykorzystania wszystkich zalet stageboxa z separacją transformatorową.

Osobom zainteresowanym mogę wysłać schemat połączeń całego opisanego systemu, uwzględniający 24 kanałowy mikser przodowy i 16 lub 24 kanałowy mikser monitorowy.

Cena kompletu pokazanego na pierwszej fotografii (zestaw w całości) wynosi 12.000 zł .

Pozostałe opcje mogą być indywidualnie negocjowane.

Wyświetlenia od Września 2016: 150181    Użytkownicy online: 6