PMP Pro Audio

Końcówki mocy-używane, w pełni sprawne

W tym miejscu przedstawiam aktualną ofertę używanych końcówek mocy. Wszystkie prezentowane wzmacniacze są w pełni sprawne – po naprawie, lub po pełnym przeglądzie w moim warsztacie. Sądzę, że warto wziąć powyższe pod uwagę, gdy zamierza się kupić używany sprzęt od przypadkowego ogłoszeniodawcy w internecie.  Ceny czasem wydają się być bardzo atrakcyjne, ale z praktyki i relacji klientów wiem, jak bardzo można się rozczarować, gdy taki sprzęt kupowany „w ciemno” zostanie dostarczony do nabywcy. Ja z zasady nie wysyłam sprzętu spedycją, więc każdy wyrób może być dodatkowo dokładnie sprawdzony przez klienta na miejscu.

UWAGA !!

Jeśli chodzi o końcówki PMP, to ostatnie nowe egzemplarze trafiły do klientów w okolicy 2004 roku, więc jedyną szansą ich nabycia jest rynek wtórny lub zaglądanie od czasu do czasu do tej zakładki. Uprzedzam jednak, że należy z dużą ostrożnością podchodzić do ofert na aukcjach, bo znany mi jest np. przypadek, gdy ktoś kupił wzmacniacz PMP z wymontowanymi elementami jednego kanału i potem się dziwił, że kanał nie gra. Generalnie są to jednak wyroby bardzo długowieczne (podobnie jak głośniki PMP), więc w dobrych rękach mogą spokojnie pracować kilka dekad i bywa, że taka końcówka po remoncie nadal służy swojemu właścicielowi, o czym zresztą można dowiedzieć się, wchodząc do zakładki „księga gości”.

O końcówkach PMP można sobie poczytać i obejrzeć ich zdjęcia tutaj:

https://pmpproaudio.pl/o-firmie/historia/

A test jednej z nich, z lat 90-tych, dostępny jest tu:

https://pmpproaudio.pl/wp-content/uploads/2014/08/PA-1000.pdf

Dostępny jest również opis naprawy jednego z pierwszych wzmacniaczy PMP, który trafił do mojego serwisu pod koniec 2017r. ( Po raz pierwszy, a był zakupiony w roku 1995):

https://pmpproaudio.pl/oferta/serwisaparatury/

Przy okazji przypominam, że w zakładce „technika” dostępnych jest kilka moich artykułów omawiających konstrukcję wzmacniaczy mocy i opisujących zasady ich prawidłowej eksploatacji :

https://pmpproaudio.pl/technika/artykuly-popularyzatorskie/


Proel HPA 750

Używana, sprawna i nie naprawiana.

Dane techniczne widoczne na pliku ściągniętym z sieci, a pozostałe dwie fotki pokazują
wygląd egzemplarza posiadanego przeze mnie:

Cena: 600zł


Digisinthetic PDS 2010

Wzmacniacz praktycznie nieużywany- przeleżał dość długo w opakowaniu firmowym, We wrześniu 2022 został sprawdzony w serwisie dystrybutora (Elmuz), który oferował go jakiś czas temu za ponad 2000 zł.

Moja cena: 110ozł

Poniżej plik z danymi technicznymi i kilka zdjęć posiadanego przeze mnie egzemplarza:

Cena: 110ozł

—————————————————————————————————————————

 

 

 

Wyświetlenia od Września 2016: 124458    Użytkownicy online: 4