PMP Pro Audio

technika

Oprócz działalności „produkcyjnej” i serwisowej od wielu lat przejawiam również aktywność w dziedzinie edukacyjno-popularyzatorskiej, publikując artykuły w specjalistycznej prasie muzycznej.  Do tej pory ukazało się już około dwudziestu bogato ilustrowanych „poradników” mojego autorstwa, oraz ponad osiemdziesiąt artykułów, których treścią są testy sprzętu estradowego.
Zadebiutowałem w tej roli na łamach pisma Estrada i Studio w połowie lat 90-tych i dzięki uprzejmości redakcji mogłem tych kilka artykułów zamieścić tutaj. Myślę, że mimo upływu czasu nie straciły swoich walorów poznawczych (posiadają w tytule indeks EiS )
Natomiast w latach 2007 – 2015 byłem stałym współpracownikiem działu technicznego pisma Muzyka i Technologia  i część artykułów tam opublikowanych jest dostępna również na mojej stronie (posiadają w tytule indeks MiT ).
Jeśli chodzi o testy sprzętu, to oczywiście staram się przeprowadzać je w sposób rzetelny i w miarę obiektywny, ale nie ukrywam, że na ocenę danego wyrobu w znacznym stopniu wpływają moje własne doświadczenia i preferencje. W związku z powyższym, zdecydowanie zachęcam każdego potencjalnego nabywcę do przeprowadzenia testów we własnym zakresie – szczególnie takich, które dotyczą kwestii brzmieniowych.
Publikacje prasowe służą głównie do zapoznania czytelników z aktualnymi tendencjami i propozycjami producentów i w moim przypadku nie roszczą sobie prawa do bycia „wyrocznią” w kwestii przydatności danego urządzenia dla konkretnego użytkownika.
Informuję, że zakres mojej wiedzy i doświadczeń dotyczy głównie techniki analogowej, czyli sprzętu takiego jak  końcówki  mocy, wzmacniacze instrumentalne, zestawy nagłaśniające i ich różne konfiguracje i przede wszystkim głośniki.

W związku z powyższym, nie wypowiadam się na temat technik cyfrowych, samplingu, midi, oprogramowania komputerowego itp.
Ponieważ w przeszłości  wiele osób nadużywało mojej dobrej woli, oczekując indywidualnych porad technicznych i  zapominając przy okazji nawet o zwykłym „dziękuję”, oświadczam niniejszym, że zaprzestaję tego typu poradnictwa, szczególnie jeśli chodzi o kontakty mailowe i telefoniczne. Zajmowało mi to bowiem zbyt wiele czasu, a poza tym uznałem za bezcelowe wdawanie się  polemiki podobne do tych, z powodu których zrezygnowałem z uczestnictwa w branżowych forach internetowych. Jeśli chodzi o porady, to zasady ich udzialania dokładnie opisałem tutaj:

https://pmpproaudio.pl/oferta/doradztwo-techniczne/

Jak już nie raz wspominałem, nie mam żadnego interesu w tym, żeby kogokolwiek przekonywać o wyższości aparatury producenta X nad produktem firmy Y, więc zainteresowanych tego typu współzawodnictwem odsyłam do innych miejsc w internecie – jest ich aż nadto i każdy może znaleźć coś dla siebie. Osoby, którym wydaje się, że wiedzą lepiej, z przyjemnością pozostawię z tym przekonaniem, a nabywcom, którzy na własnej skórze przekonali się o realnej wartości niektórych ładnie „opakowanych marketingowo” produktów, składam wyrazy szczerego współczucia.
Jeśli ktoś czuje się usatysfakcjonowany moją działalnością „edukacyjną” dostępną w prasie i na tej stronie, zawsze może wpisać się do księgi gości – serdecznie zapraszam.

Piotr Peto

 

Pliki do pobrania:

 

Wyświetlenia od Września 2016: 156739    Użytkownicy online: 3