PMP Pro Audio

Zestaw nagłaśniający bi-amp 1000W

Zestaw składa się z dwóch kolumn średniowysokotonowych z gł 2 x 10″ + diver oraz subwoofera z głośnikiem 18″.

Kolumny 2 x 10″ wyposażone są w firmowe głośniki PMP 10″/16 Ohm  i driver z tubą firmy Beyma. To optymalne rozwiązanie dla przetwarzania średnich i wysokich  częstotliwości, szczególnie polecane do wiernej reprodukcji wokali i instrumentów.

Za niskie częstotliwości odpowiada w zestawie pojedynczy subwoofer o konstrukcji bass-reflex, wykorzystujący 18″ głośnik f-my Beyma (wyposażony w komplet naprawczy PMP), zapewniający przetwarzanie dołu już od częstotliwości 40Hz.

Zestawy głośnikowe zabezpieczają w transporcie aluminiowe kątowniki i stalowe, chromowane narożniki i jest to ostatnia okazja nabycia obudów wykonanych w tej technologii, która kiedyś była stosowana w większości obudów f-my PMP, o czym można poczytać i zobaczyć wiele takich modeli na zdjęciach w zakładce Historia:

https://pmpproaudio.pl/o-firmie/historia/

Dane techniczne zestawów średniowysokotonowych:

Moc: 300W RMS / 8 Ohm
Wymiary: 60x50x37
Masa: 28kg

Dane techniczne subwoofera:

Moc- 400W RMS / 8 Ohm
Wymiary: 54x73x54
Masa: 39kg

Zestaw z założenia pracuje w konfiguracji bi-amp, a na jednej z fotografii pokazano przykładowo skonfigurowany rack, który może być wykorzystany do zasilania paczek, ale nie jest częścią tej oferty. W tym wypadku zastosowano 4 kanałową końcówkę i analogowy crossover, ale można wykorzystać również inne rozwiązanie, choćby w postaci wzmacniacza 3 kanałowego, który posiada oddzielną sekcję subwoofera. W przypadku wzmacniacza o 4 kanałach, ten niewykorzystywany może np. posłużyć do napędu pasywnego odsłuchu, lub po zmostkowaniu 2 kanałów można uzyskać odpowiednio większą moc do zasilenia suba. Oczywiście można zastosować inny, dowolny crossower lub procesor cyfrowy, który posiada tryby pracy mono sub. Zestaw, przy wykorzystaniu odpowiedniego wzmacniacza, jest w stanie skutecznie nagłośnić lokal na około 100-150 osób.

Na zdjęciach pokazano wszystkie komponenty zestawu, w tym również głośniki.

Cena zestawu  (3 szt) – 3900 zł

Warto zwrócić uwagę na fakt, że cały zestaw kosztuje niewiele więcej niż JEDNA paczka PMP 2×10″ + driver, które można obejrzeć tutaj:

https://pmpproaudio.pl/zestawy-glosnikowe-pmp-w-roznych-konfiguracjach/

jest to więc jedyna i niepowtarzalna okazja nabycia sprzętu, który wykorzystywał np. kiedyś  zespół występujący w jednej z pierwszych edycji programu „Jaka to melodia”. Ustaliłem skrajnie niską cenę, aby po prostu zwolnić miejsce w magazynie, którego zawsze mi brakowało. Kosztuje również np. mniej więcej tyle, ile obecnie (czyli w 2022 roku) trzeba zapłacić za wysokiej klasy pojedynczy głośnik 18″ dużej mocy, bo jak wiadomo, ceny sprzętu również poszybowały mocno w górę. Jakby tego było mało, udzielam na ten zestaw pełnej, 3 letniej gwarancji i zapewniam, że przy prawidłowej eksploatacji będzie służył bezawaryjnie nawet 20 i więcej lat, bo taka jest legendarna już trwałość przetworników PMP, o czym piszę zresztą w jednym z ostatnich swoich felietonów:

https://pmpproaudio.pl/stary-meyer-sound-i-calkiem-nowy-turbo-sound-czyli-o-awariach-glosnikow-c-d/

Wyświetlenia od Września 2016: 102971    Użytkownicy online: 2