PMP Pro Audio

Zestaw nagłaśniający bi-amp 1000W

Zestaw składa się z dwóch kolumn średniowysokotonowych z gł 2 x 10″ + diver oraz subwoofera z głośnikiem 18″.

Paczki 2 x 10″ wyposażone są w firmowe głośniki PMP i driver z tubą firmy Beyma. To optymalne rozwiązanie dla przetwarzania średnich i wysokich  częstotliwości, szczególnie polecane do wiernej reprodukcji wokali i instrumentów, z wyjątkiem gitary basowej. Tego typu rozwiązanie firma PMP stosowała już w połowie lat 90, a obecnie również wykorzystuje taką konfigurację, z tym,  że w obudowach o innej konstrukcji mechanicznej.

Za niskie częstotliwości odpowiada w zestawie pojedynczy subwoofer o konstrukcji bass-reflex, wykorzystujący 18″ głośnik f-my Beyma (wyposażony w komplet naprawczy PMP), zapewniający przetwarzanie dołu już od częstotliwości 40Hz.

Zestawy głośnikowe zabezpieczają w transporcie aluminiowe kątowniki i stalowe, chromowane narożniki i jest to ostatnia okazja nabycia obudów wykonanych w tej technologii, która kiedyś była stosowana w większości paczek f-my PMP, o czym można poczytać i zobaczyć wiele takich modeli na zdjęciach w zakładce Historia:
https://pmpproaudio.pl/o-firmie/historia/

Dane techniczne zestawów średniowysokotonowych:

Moc: 300W RMS / 8 Ohm
Wymiary: 60x50x37
Masa: 28kg

Dane techniczne subwoofera:

Moc- 400W RMS / 8 Ohm
Wymiary: 54x73x54
Masa: 39kg

Zestaw pracuje w konfiguracji bi-amp, z wykorzystaniem analogowego crossovera wysokiej klasy, który nie posiada żadnych dostępnych z zewnątrz regulatorów (oprócz limitera), co uniemożliwia osobom niepowołanym ingerencję w nastawy. Pozwala on również na sumowanie dwóch sygnałów stereo i sterowanie tak utworzoną sumą jednego subwoofera i właśnie taką konfigurację zastosowano w prezentowanym zestawie. Jest to produkt firmowany przez firmę Proel, ale identyczny można zobaczyć tutaj:
https://www.thomann.de/pl/the_box_pro_tpc25.htm

Zestaw  zasila poczwórna, cyfrowa końcówka o mocy 4 x 500W, której dane dostępne są tutaj:
https://www.thomann.de/pl/the_tamp_d4500.htm

Końcówka i procesor zamontowane są w racku 3U f-my Proel, o konstrukcji wzmacnianej włóknem węglowym. Całość waży zaledwie 11 kg i pozwala na zamontowanie jeszcze jednego urządzenia o wysokości 1U, np. procesora efektów, korektora graficznego itp. Rack jest okablowany wewnętrznie – wystarczy podłączyć tylko sygnał z miksera i zestawy głośnikowe.

Zestaw jest w stanie skutecznie nagłośnić lokal na około 150-200 osób i oferuję go w wyjątkowo atrakcyjnej cenie, jako wyrób jednostkowy. Tak więc potencjalny właściciel będzie jedynym posiadaczem takiego kompletu.

Na zdjęciach pokazano wszystkie komponenty zestawu, w tym również głośniki.

Cena kompletnego zestawu : 5900 zł

Zwracam uwagę, że wg aktualnych cen i kursu euro za sam rack z zawartością + okablowanie trzeba zapłacić około 3 tys. zł, a to oznacza, że zestawy głośnikowe oferuję za mniej niż 50% ich cennikowej wartości sprzed wielu lat, choć są fabrycznie nowe.

Wyświetlenia od Września 2016: 98295    Użytkownicy online: 2