PMP Pro Audio

Czasy współczesne

Photo-gallery of modern times

W tej zakładce  zamieszczam zdjęcia sprzętu oferowanego w latach, kiedy w ofercie firmy pozostały wyłącznie zestawy głośnikowe w różnych konfiguracjach, w tym kompletne systemy nagłaśniające, które „doposażałem” w komponenty innych firm. Przy czym chciałbym wyjaśnić, że określenie „czasy współczesne”, podobnie jak ma to miejsce w dwóch pozostałych galeriach, nie precyzuje dokładnego przedziału czasowego. Jednak z grubsza można przyjąć, że chodzi  o aparaturę, która trafiała na rynek mniej więcej od 2005 roku.  Nie pokazuję w niej jednak najnowszych opracowań, które zgromadziłem tutaj:

https://pmpproaudio.pl/oferta/nowe-produkty/

Na początku galerii widoczny jest duży zestaw nagłaśniający o mocy nominalnej 2500W RMS na stronę, który przez kilka lat pracował w  jednej z największych dyskotek na Wybrzeżu o nazwie Tropical Club. Aż do ubiegłego roku, gdy lokal doszczętnie spłonął, ale zanim to się stało, bywalcy na poniższym filmiku wypowiadają się również ne temat nowego w tym czasie nagłośnienia PMP:

Ekipa, która montowała ten zestaw (bo ja nie zajmuję się pracami instalacyjno-montażowymi), stwierdziła, że np. jeśli chodzi o bas, to praktycznie nie wymagał żadnych dodatkowych korekcji „procesorowych” bo i bez nich „powalał”,  a ponieważ całość zasilana była w aktywnym systemie trójdrożnym, również satelity dość łatwo poddały się niewielkim korekcjom i efekt finalny był bardzo pozytywny. Śmiem twierdzić, że aby uzyskać podobny, każdy lokal tego typu musiałby zainwestować nieporównywalnie większe pieniądze i ta uwaga dotyczy również np. tego zestawu, który obecnie znajduje się na mojej liście promocji:

https://pmpproaudio.pl/trojdrozny-system-naglasniajacy-2-x-1500w/

Na ostatnich fotkach w galerii widoczny jest komplet profesjonalnego „opytowania” które firma wykonała na własne potrzeby, ale z powodu rezygnacji z obsługi imprez już jakiś czas temu, cały ten zestaw oferuję obecnie do sprzedaży za około 30% jego pierwotnej wartości i to mimo tego, że praktycznie w ogóle nie był używany, a dokładny jego opis znajduje się tutaj:

https://pmpproaudio.pl/profesjonalny-zastaw-okablowania-dla-miksera-frontowego-i-monitorowego/

A teraz zapraszam już do obejrzenia galerii, w której pokazuję też kilka zestawów „od środka”, jeszcze przed zamontowaniem głośników, a nawet przed finalnym wykończeniem paczek,  oraz oddzielnie komponenty, które składają się na te zestawy. Uważam bowiem, że to co skrywa obudowa, jest znacznie ważniejsze z punktu widzenie użytkownika, niż wygląd zewnętrzny, choć ten oczywiście również liczy się w ogólnym bilansie. Gorzej, jeśli sprzęt wyłącznie „wygląda”, a to niestety dość powszechna tendencja w obecnych czasach. I jeszcze jedno wyjaśnienie: otóż na 1 zdjęciu widać 4 głośnikową paczkę gitarową, która powstała na zamówienie stosunkowo niedawno, bo w roku 2012, mimo, że firma od bardzo dawna nie oferuje już sprzętu gitarowego. Opinię na jej temat można przeczytać w księdze gości, a posłuchać można tutaj:

https://www.reverbnation.com/plmz

A tutaj inna kapela, która współcześnie używa sprzętu PMP, choć kupiony był bardzo dawno temu:

https://www.youtube.com/watch?v=OLIISilvPOk

Piotr Peto

Wyświetlenia od Września 2016: 118094    Użytkownicy online: 2