PMP Pro Audio

Czasy współczesne

Photo-gallery of modern times

W tej zakładce  zamieszczam zdjęcia sprzętu oferowanego w latach, kiedy w ofercie firmy pozostały wyłącznie zestawy głośnikowe w różnych konfiguracjach, w tym kompletne systemy nagłaśniające, które „doposażałem” w komponenty innych firm. Przy czym chciałbym wyjaśnić, że określenie „czasy współczesne”, podobnie jak ma to miejsce w dwóch pozostałych galeriach, nie precyzuje dokładnego przedziału czasowego. Jednak z grubsza można przyjąć, że chodzi  o aparaturę, która trafiała na rynek mniej więcej od 2005 roku.

Na początku galerii widoczny jest zestaw nagłaśniający o mocy nominalnej 2500W RMS na stronę, który przez kilka lat pracował w największej w owym czasie dyskotece na Pomorzu o nazwie Tropical Club. Aż do 2018 roku, gdy lokal doszczętnie spłonął, ale zanim to się stało, nowe nagłośnienie zbierało bardzo pozytywne recenzje bywalców, ale również ekipy, która go montowała, czyli profesjonalnej firmy nagłośnieniowej Offstage:

https://www.offstage.pl/index.php?a=600&b=pl

Otrzymałem np. informację, że jeśli chodzi o bas, to praktycznie nie wymagał żadnych dodatkowych korekcji „procesorowych” bo i bez nich „powalał”,  a ponieważ całość zasilana była w aktywnym systemie trójdrożnym, również satelity dość łatwo poddały się niewielkim korekcjom i efekt finalny był bardzo pozytywny. Dziś pewnie moc 5 kW  wzbudziłaby uśmiech politowania u niektórych „fachowców” gdy chodzi o nagłośnienie lokalu tej wielkości, gdy na imprezy potrafiło przychodzić nawet 1000 osób, ale nie bez powodu wziąłem słowo „fachowcy” w cudzysłów. Na zdjęciu poniżej 6 subów 18″ ustawionych pod sceną i górki podwieszone na kratownicach.

Na ostatnich fotkach w galerii widoczny jest komplet profesjonalnego „opytowania” które firma wykonała na własne potrzeby, ale z powodu rezygnacji z obsługi imprez już jakiś czas temu, cały ten zestaw oferuję obecnie do sprzedaży za około 30% jego pierwotnej wartości i to mimo tego, że praktycznie w ogóle nie był używany, a dokładny jego opis znajduje się tutaj:

https://pmpproaudio.pl/profesjonalny-zastaw-okablowania-dla-miksera-frontowego-i-monitorowego/

A teraz zapraszam już do obejrzenia galerii, w której pokazuję też kilka zestawów „od środka”, jeszcze przed zamontowaniem głośników, a nawet przed finalnym wykończeniem paczek,  oraz oddzielnie komponenty, które składają się na te zestawy. Uważam bowiem, że to co skrywa obudowa, jest znacznie ważniejsze z punktu widzenie użytkownika, niż wygląd zewnętrzny, choć ten oczywiście również liczy się w ogólnym bilansie. Gorzej, jeśli sprzęt wyłącznie „wygląda”, a to niestety dość powszechna tendencja w obecnych czasach. I jeszcze jedno wyjaśnienie: otóż na 1 zdjęciu widać 4 głośnikową paczkę gitarową, która powstała na zamówienie stosunkowo niedawno, bo w roku 2012, mimo, że firma od bardzo dawna nie oferuje już sprzętu gitarowego. Opinię na jej temat można przeczytać w księdze gości, a posłuchać można tutaj:

https://www.reverbnation.com/plmz

A tutaj inna kapela, która współcześnie używa sprzętu PMP, choć kupiony był bardzo dawno temu:

https://www.youtube.com/watch?v=OLIISilvPOk

Zapraszam do galerii

Wyświetlenia od Września 2016: 154292    Użytkownicy online: 10