PMP Pro Audio

felietony

UWAGA! -W tej zakładce udostępniam obecnie możliwość komentowania moich wpisów i jest to jedyne takie miejsce na portalu.

Proszę jednak o merytoryczne odnoszenie się do ich treści, gdyż każdy komentarz przed  opublikowaniem wymagać będzie mojej akceptacji. Adres mailowy podawany przy zamieszczaniu komentarza nie będzie widoczny na stronie i z założenia ma służyć do kontaktu admina z osobą dokonującą wpisu, np. w sytuacji, gdy wzbudzać on będzie jakieś wątpliwości. Podanie nieprawidłowego (nieistniejącego) adresu wyklucza w takim wypadku możliwość jego opublikowania. Moderacja jest tutaj niezbędna choćby z tego powodu, że na stronie pojawia się mnóstwo śmieci, zupełnie nie na temat, co prawda w większości odrzucanych przez filtry antyspamowe, ale zawsze coś może się przemknąć, a muszę dbać o renomę portalu. Informuję również, że filtry  odrzucają komentarze, w których jest zbyt wiele linków zewnętrznych, a także wpisy bardzo krótkie, więc proszę brać to pod uwagę.

Wpisy zamieszczane są w porządku chronologicznym, z podaną  na samej górze datą publikacji.  Przeniosłem również na nową stronę niektóre felietony z jej poprzedniej wersji i jeśli ktoś zechce się do nich odnieść, to również zapraszam.

————————————————————————————————————————————–

Jednym z tematów poruszanych w moich felietonach są subiektywne refleksje i spostrzeżenia dotyczące sytuacji panującej na rynku aparatury nagłaśniającej. Raczej nie ujawniam szczegółowych danych umożliwiających identyfikację produktów i firm o których jest mowa, bo nie zamierzam nikomu robić darmowej reklamy, ani nawet antyreklamy. Uważam, że moje przemyślenia na ten temat mają solidną podstawę, bo aktywnie działam w branży od  prawie 30 lat, zajmując się zarówno wytwarzaniem sprzętu, jak i jego serwisowaniem, a w przeszłości  również obsługą techniczną imprez. Obecnie bywam już jednak na imprezach głównie jako słuchacz, więc czasem będą się tutaj pojawiały również relacje z koncertów, o  ile uznam, że mogą być interesujące dla czytelników. Cztery takie relacje, opracowane przeze mnie kilka lat temu dla miesięcznika Muzyka i Technologia  umieściłem w postaci plików PDF ( bez możliwości komentowania) :

Postanowiłem również wzbogacić tę zakładkę o wpisy, których treść będzie nieco odbiegała od dotychczas publikowanych – w tym sensie, że obejmie szersze spektrum tematów, niż tylko kwestie techniczne i bezpośrednio związane z moją działalnością zawodową. Takim materiałem jest np. felieton o zespole Kabanos, a wcześniej o kapeli Bielizna.

Zachęcam również do lektury cyklu moich artykułów o branży audio, opublikowanych na łamach portalu InfoMusic:

https://www.infomusic.pl/poradnik/43908,rynek-producenta-i-dystrybutora-wprowadzenie

ale tam wyłączona jest możliwość komentowania.

Mam nadzieję, że nowa formuła zakładki Felietony spotka się z przychylnym przyjęciem moich gości, których zachęcam do umieszczania swoich komentarzy i refleksji.

Piotr Peto

20.09.2016

————————————————————————————————————————————-


Motyl udaje krowę

Właśnie się dowiedziałem, że  moje miasto jest kolebką kapeli  Kabanos. Koleżanka mi o niech niedawno  powiedziała,  która koleguje się z mamą członka założyciela, wokalisty Zenka Kupatasy. Bardzo mi się spodobali, więc poświęcam im felieton muzyczny. Poszperałem trochę w sieci i… Czytaj dalej »

Taniec lekkich goryli

Jak wspomniałem w zakładce „O Firmie” > Historia, 20 lat temu uczestniczyłem jako fundator nagrody w festiwalu w Jarocinie. Tam, na małej scenie, pierwszy raz (i jak n razie ostatni) miałem przyjemność „obcować” z Jarkiem Janiszewskim, liderem kapeli Bielizna. Wówczas… Czytaj dalej »

Zdrowa Woda w Piasecznie

Dziś będzie o pewnym koncercie zaprzyjaźnionej kapeli, na którym kilka dni temu miałem okazję być  w moim mieście. Jak Państwo wiedzą, z branżą muzyczną jestem związany gdzieś tak od 30 lat. Co prawda nie jestem muzykiem, ale z racji różnych… Czytaj dalej »

Systemy Line Aray - moda, czy panaceum ?

Postanowiłem dorzucić swoje 3 grosze do jakże modnego obecnie tematu zestawów wyrównanych liniowo. W dobrych czasach były one elitą wśród aparatury koncertowej, a teraz zdaje się, że mają szansę trafić do domów kultury i być może na bardziej  „prestiżowe” imprezy… Czytaj dalej »

Filozofia działania i ...."niedziałania", czyli o forach internetowych

Ostatnimi czasy uaktywniłem się nieco na kilku forach internetowych związanych z branżą nagłośnieniową, korzystając czasem z zaproszeń, a niekiedy z własnej i nieprzymuszonej inicjatywy. Niektóre z tych portali istnieją już wiele lat i jak zauważyłem, toczą się tam często dość… Czytaj dalej »

Klony i zamienniki

Już jakiś czas temu zaobserwowałem ciekawe zjawisko, które obecnie jakby się nasiliło.Otóż pojawia się na rynku coraz więcej produktów, które niczym się nie różnią,oprócz… logo firmowego. Kiedyś, kupując jakiś wyrób, mieliśmy szansę na zamanifestowanie swojego przywiązania i szacunku dla konkretnego… Czytaj dalej »

Dream Theater na Torwarze

Wkurzyłem się…. Po raz kolejny okazało się, że nie wystarczy doskonała kapela i markowy sprzęt obsługiwany przez wiodącą w branży firmę, aby słuchacz miał możliwość przeżyć na koncercie wrażenia podobne do tych, które zna koncertów zapisanych na DVD, nie mówiąc… Czytaj dalej »

Rodzime "wynalazki"

W zasadzie unikam komentowania i recenzowania produktów krajowych, gdyż Chińczycy (i nie tylko oni), dają wystarczająco dużo powodów do refleksji. Drugi powód jest taki, że sam zaliczam się do grona krajowych wytwórców, więc trochę niezręcznie było by mi recenzować wyroby… Czytaj dalej »

Wyświetlenia od Września 2016: 98297    Użytkownicy online: 3