PMP Pro Audio

Referencje, artykuły prasowe

W tej zakładce zamieściłem  artykuły prasowe o firmie PMP, oraz testy wyrobów, które ukazały się w prasie muzycznej. Nie jest tego dużo, ale firma nigdy specjalnie nie zabiegała o popularność i wszystkie te materiały były publikowanie z inicjatywy ich autorów. Jednak warto zauważyć, że  już w połowie lat 90 zdobyła pewien rozgłos i wzbudziła zainteresowanie profesjonalistów, czego dowodem jest choćby wywiad, który przeprowadził ze mną pan Janusz Popławski, legendarny gitarzysta i w tamtych czasach założyciel i redaktor naczelny pisma Gitara i Bas. Oto ten materiał, niestety tylko w formie skanu, bo nie dysponuję wersją elektroniczną:

art_prasowe2

art_prasowe3

Mięsięcznik „Muzyk” to kolejne pismo, które zainteresowało się moją działalnością i zamieściło wywiad ze mną, również dostępny jedynie w formie zeskanowaj:

3

Potem firma działała trochę na uboczu, w zasadzie niemal bez żadnej reklamy, ale w międzyczasie wyposażyłem w mój sprzęt kilkanaście szkół, domów kultury, dyskotek, a także wiele zespołów muzycznych i spore grono muzyków instrumentalistów w czasach, gdy oferowałem jeszcze wzmacniacze gitarowe. Warto dodać, że wszyscy ci klienci kupili ten sprzęt bezpośrednio w firmie, docierając czasem do niej z najbardziej odległych zakątków kraju, gdyż nigdy nie oferowałem moich wyrobów w sieci handlowej. Tak było np. z muzykami pierwszej edycji programu „Jaka to melodia”, którzy zakupili w swoim czasie mój sprzęt i przez długie lata z niego korzystali. Ponieważ pochodzili z Bydgoszczy, potem wiele zespołów z tego miasta zamawiało sprzęt „w ciemno” a „ukoronowaniem” tej fali popularności było wyposażenie Pałacu Młodzieży w tym mieście w komplet nagłośnienia w roku 2000. Ten sprzęt pracuje tam do dziś, praktycznie bezawaryjnie, bo nie uszkodził się w nim żaden z głośników mojej produkcji, a jedynie jeden driver wysokotonowy i bodaj 2 razy trafiły do serwisu końcówki mocy.

Ponieważ zaczynałem moją działalność od wzmacniaczy gitarowych, zaprezentuję teraz dwa testy tego sprzętu, przy czym warto zauważyć, że test wzmacniacza Pulsar PG w formie pliku audio, był umieszczony na pierwszej w historii pisma Estrada i Studio płycie CD, dołączonej do tego popularnego miesięcznika. Autorem zarówno wersji opisowej jak i demo muzycznego, był znany gitarzysta jazzowy, Krzysztof Woliński:

Pulsar

Test komba basowego, którego autorem jest czołowy polski basista, Krzysztof Ścierański, zamieszczono we wspomnianym już na początku piśmie Gitara i Bas:

1

Zaś na łamach Estrady i Studia ukazał się jeszcze  w swoim czasie test końcówki PMP, autorstwa redaktora naczelnego, p. Tomasza Wróblewskiego:

PA 1000

Czasy bardziej współczesne zaowocowały wywiadem, który przeprowadziła ze mną redakcja pisma Muzyka i Technologia:

MiT_03_2013_wyw_Piotr Peto_

Oraz wywiadem okazji 25 lecia firmy PMP, zamieszczonym w wiodącym miesięczniku branżowym LiveSound & Instalation:

PMP wywiad LiveSound

Sporo o sprzęcie PMP można dowiedzieć się również od jego bezpośrednich użytkowników, którzy zamieścili wpisy w księdze gości:

https://pmpproaudio.pl/goscie/

Piotr Peto

Wyświetlenia od Września 2016: 154296    Użytkownicy online: 6