PMP Pro Audio

Zestawy głośnikowe dwudrożne/monitorowe

Poniżej zebrałem oferty dotyczące zestawów dwudrożnych, jakie posiadam obecnie „na magazynie”.

—————————————————————————————————-

Jako pierwsze, pokażę pełnopasmowe zestawy w obudowach z tworzywa sztucznego.

Firma PMP nigdy produkowała takich paczek, ale w swoim czasie nabyła „okazyjnie” dwie takie obudowy i wyposażyła je w głośniki 15″ firmy Celestion (zregenerowane w serwisie PMP) i w dwa przetworniki wysokotonowe firmy Monacor (nowe). W komplecie oferuję również  wykonane na zamówienie, sztywne, wodoodporne pokrowce. Ciekawostką jest to, że  pokazane na zdjęciu obudowy w wersji pierwotnej były subwooferami. Jednak przy sporym nakładzie pracy udało się je przerobić na szerokopasmowe (wymagało to między innymi zamontowania drugiego gniazda statywu, drivera i oczywiście dołożenia dwudrożnej zwrotnicy. Moc tych zestawów określam na 250W. Założeniem moim było wykorzystanie posiadanych obudów i  zaoferowanie  zestawu „budżetowego”, który  nie będzie jednak specjalnie odbiegał jakością od standardowej oferty PMP. Sądzę, że to się udało i dzięki temu pojawiła się ta jednorazowa oferta. Przy okazji dodam, że wartość prezentowanych pokrowców to ok. 150zł za sztukę i że są to produkty wyjątkowo solidne, wykonane z dwóch warstw materiału, między którymi umieszczono dodatkowo warstwę gąbki. Z kolei detaliczna cena samej obudowy, którą można nabyć u jednego z krajowych producentów i dystrybutorów, to…..510zł i to po przecenie. Paczki, mimo dość sporych gabarytów są dość lekkie, a po dokupieniu za niewielkie pieniądze specjalnych podstawek, mogą być również używane jako monitorowe.

 

Wymiary (szer. wys. gł.): 49 x 44 x 72. Masa. 21 kg

Cena kompletu : 1200 zł (z pokrowcami)

——————————————————————————–

Teraz zaprezentuję trzy pojedyncze zestawy odsłuchowe. Pierwszy z nich pochodzi z nowej serii profesjonalnych monitorów estradowych, które opisane są dokładnie tutaj:

https://pmpproaudio.pl/kolumny-monitorowe-300w/

Jest to paczka nie różniąca się konstrukcyjnie (wykonanie, gabaryty, masa) od „seryjnych”,  która była wykonana jako prototypowa i dlatego jest dostępna tylko jedna sztuka. W odróżnieniu od opisanych w linku, wyposażona jest w głośnik 12″ firmy PMP, na aluminiowym koszu, z magnesem 157mm.  Driver i horn to wyroby firmy Beyma. Oferuję ten jeden egzemplarz w cenie znacznie obniżonej w stosunku do standardowej, więc jest to jedyna i niepowtarzalna okazja.

Moc nominalną paczki określam na 250W.

opcjonalny monitor odsłuchowy

Cena: 1200zł

————————————————————————–

Druga, to prosty monitor o podobnych gabarytach jak powyższy, ale w obudowie pokrytej kocem i z innymi głośnikami. Zastosowano w nim głośnik 12″ PMP z magnesem o śr. 138mm, z cewką 1.75″ oraz głośnik piezo f-my Stage Line. Moc nominalną paczki określam na 100w.

Wymiary ( szer. wys.gł ) : 37 x 57 x 37. Masa: 15kg.

Cena: 400 zł

—————————————————————————

I wreszcie największy z odsłuchów, wykorzystujący szerokopasmowy (TC) głośnik PMP o średnicy 15″, wsparty dodatkowo wysokotonowym gł. piezo f-my Motorola, z możliwością jego wyłączenia przy pomocy wbudowanego przełącznika. Ta paczka jest używana, ale przeszła gruntowny remont i wygląda niemal jak nowa, co pokazuję na załączonych fotografiach. Posiada wygodne rączki transportowe po obu stronach, aluminiowe okucia wszystkich boków i stalowe, chromowane narożniki. Klasyczny grill osłonowy wyposażono  w podklejoną od wewnątrz gąbkę, dodatkowo zabezpieczającą głośnik.  Paczka może  pracować wyłącznie w pozycji monitora (nie posiada gniazda statywowego) i idealnie nadaje się np. jako odsłuch dla klawiszowca.

Moc nominalna 200W.

Wymiary w obrysie w pozycji roboczej  ( szer.wys.gł) :  68 x 41 x 60. Masa; 25 kg

15 TC 15TC mag. Monitor 15

Cena – 500zł

——————————————————————————

 

Wyświetlenia od Września 2016: 78922    Użytkownicy online: 1