PMP Pro Audio

Zestaw dwudrożny PMP 2 x 250 z możliwością rozbudowy do 1000W

Porządkując magazyn odnalazłem  zrobione już dość dawno temu  obudowy na głośniki 15″ + driver z tubą. To bardzo rzadka w przypadku PMP wersja wykonana z OSB. Paczki oklejone są szarym kocem, wyposażone w wygodne, metalowe uchwyty transportowe (OHM) masywne narożniki, gniazda statywów (Dynawid) i metalową kratę na cały front, podklejoną specjalną gąbką (Adam Hall), dodatkowo zabezpieczającą głośniki.

Wyposażyłem je w nowe głośniki PMP, zwrotnicę i wystawiam na sprzedaż w cenie, za którą dziś z pewnością nie byłoby u mnie możliwości zakupić takiego zestawu. Jeśli chodzi o głośniki, to w paczkach pracują 15″ przetworniki PMP o mocy nominalnej 250Wrms, wyposażone w podwójnie wentylowane obwody magnetyczne o średnicy magnesu 152mm i cewkę 2.5″ nawiniętą na karkasie z włókna szklanego. Wszystkie pozostałe komponenty są również produkcji PMP, w tym membrany i zawieszenia, które używałem np.w połowie lat 90 do regeneracji japońskich głośników Fostex dla firmy Pol-Audio. Niektóre firmy oferują obecnie głośniki z cewkami 2.5″ definiując ich moc na 400W, choć ich wykonanie i co za tym idzie trwałość jest bez porównania gorsza niż PMP.

Driver to Beyma z serii SMC – używany, ale w pełni sprawny, w doskonałym stanie, który współpracuje z aluminiowym hornem tejże firmy. Wykonałem również dedykowane do tych głośników zwrotnice, które posiadają dodatkowe zabezpieczenia zarówno dla głośnika 15″ jak i drivera. Na zdjęciu nie widać cewek, gdyż mocowane są z drugiej strony płytki drukowanej.

Szczegółowe dane paczek umieszczone są na tabliczce znamionowej terminala z gniazdami, który można obejrzeć na zdjęciu. Na innym pokazuję ręcznie naniesione dane samej obudowy.

Do zestawu mogę zaoferować napęd w postaci niezawodnej końcówki T-amp E-800 w dedykowanym, fabrycznie nowym racku 2U. Wzmacniacz nie jest nowy, ale praktycznie nie nosi żadnych śladów używania i oczywiście jest dokładnie sprawdzony i przetestowany w serwisie PMP. W razie potrzeby umożliwia również podłączenie drugiej pary kolumn (np subów ) i pracę na oporności 4 Ohm, co zwiększa łączną moc zestawu do 1000W. Takie suby można oczywiście zamówić w firmie PMP i wyposażyć je w głośniki dostosowane do potrzeb.

Uwaga!!

Pokazane na zdjęciu statywy nie wchodzą w skład zestawu.

Zapraszam do przetestowania paczek w firmie – nie wysyłam spedycją !!

Cena:

2500 zł – para

1000zł – rack z końcówką

Na poniższych fotografiach można obejrzeć szczegółowe zdjęcia oferowanych paczek i końcówki w racku:

Wyświetlenia od Września 2016: 154294    Użytkownicy online: 5