PMP Pro Audio

Paweł Zyśk

Witajcie!

Przyszedł czas i na mój wpis.
Nie wiem od czego zacząć. Trochę znam się z Piotrkiem, nawet kilka razy Piotr sugerował że może i ja powinienem złożyć wpis w jego księdze gości ale ja ciągle nie miałem czasu (mając w głowie wyobrażenie o długości tego wpisu :) )ale w końcu przyszedł czas.
No wiec zacznę od początku.

Piotrka poznałem w 2006 roku dwa lata po tym jak sam założyłem własną firmę zajmującą się obsługą techniczną imprez. Kiedy to, organizator imprez, notabene jeden z pierwszych klientów zlecił mi obsługę dość dużej jak dla mnie, w tamtym czasie, imprezy plenerowej. Był to piknik integracyjny jednej ze szkół warszawskich, który to miał się odbyć na terenie boiska szkolnego. Pewnie nie było by nic w tym ciekawego, ot zwykły piknik szkolny. Z tym że ten piknik okazał się zupełnie niestandardowy, ponieważ, na scenie którą zbudowano na terenie tegoż właśnie boiska dla 200-300 uczniów miał wystąpić, uwaga, zespół Lombard…
Po tym jak się o tym dowiedziałem musiałem zwiększyć swoje zasoby sprzętowe, bo do tej pory obsługiwałem raczej imprezy typu konferencje i jakieś małe składy typu zespół weselny. A Lombard to już było wydarzenie. Zabrałem się więc za poszukiwania firmy która pomogła by mi zapewnić graty na to wydarzenie, ale nie chciałem wypożyczać nagłośnienia na ten koncert, a raczej spróbować zakupić swój własny „duży” zestaw nagłośnieniowy.
Zacząłem wiec dzwonić po firmach dystrybucyjnych z zapytaniem czy i za ile mogą sprzedać mi zestaw na „moją” pierwszą dużą imprezę. Jak się okazało ceny tych zestawów były na tyle wysokie że moja gaża za tę imprezę nie pokrywała nawet 1/3 wartości tego potrzebnego zestawu. A wynagrodzenie za które zgodziłem się obsłużyć ten piknik naprawdę było bardzo godziwą kwotą, wierzcie mi, robię to do dziś i to na prawdę była spora kwota, dlatego też pojawił się pomysł zakupu a nie wynajęcia zestawu nagłośnienia.
No więc po mojej porażce z nagłośnieniem „zagranicznym” zacząłem rozglądać się za polskim producentem.
Zaczęło się od POLAudio, Elestra, BoxElectronix, HandBOX, LDM, zwiedziłem chyba wszystkich znanych na tamte czasy producentów nagłośnienia w Polsce. Ale nikt(pokrótce) nie chciał pożyczyć sprzętu na testy aby móc sprawdzić czy te proponowane zestawy wystarczą mi na pokrycie tego wspomnianego boiska.
No więc na koniec trafiłem na wtedy nieznaną mi markę PMP. Zadzwoniłem, porozmawiałem z kimś przez telefon (wtedy wydawało mi się że rozmawiałem z kimś z działu sprzedaży a firma liczy sobie co najmniej kilkanaście osób)
Pan Piotr (wtedy jeszcze Pan) zaprosił na rozmowę, testy i co tam jeszcze będę chciał. Przyjechałem, porozmawialiśmy, potestowałem i no wyjechałem od Pana Piotra z zestawem który jak się okazało bez kłopotu poradził sobie z nagłośnieniem koncertu tego wspomnianego Lombardu, a finalnie kilku kolejnych bardziej lub mniej znanych wykonawców z polskich scen estradowych też. Zestaw ten składał się z 3 paczek na stronę, 18” Bas + 15” Bas + (2×10”+chyba 1,75” driver) – zestaw średnio-wysokotonowy. Set głośników napędzał zestaw 2 wzmacniaczy też produkcji PMP. Po chyba 6 latach dość intensywnego grania w 2012 sprzedałem ten zestaw DJ-owi z okolic Lublina i jak się okazało, po informacji od Piotra, chyba w 2018 roku ten sam DJ odezwał się do Piotra bo w/g niego uszkodził się jeden kanał wzmacniacza (*po 12 latach ciorania!!!)
A okazało się że wzmacniacz nie był uszkodzony, tylko w jednym z kabli głośnikowych zluzowała się(prawdopodobnie w wyniku braku przeglądów okresowych) jedna z żył i powodowała zadziałanie zabezpieczeń w kanale wzmacniacza.

Dziś mogę powiedzieć, że sprzęt który tworzy Piotrek jest nie dość że pierwszej klasy, to jeszcze niezniszczalny!!!

Kończąc, ten przydługi wpis, mogę powiedzieć że Piotr to Super Gość(nawet dziś potrafimy spędzić przy jednej rozmowie telefonicznej nierzadko 1,30 h) a jak go odwiedzę osobiście to i 3 h mało. Super specjalista od elektroakustyki, świetny konstruktor elektroniki estradowej, bardzo dobry publicysta i chyba jedyny facet w Polsce o tak obszernej wiedzy dotyczącej głośników membranowych.

Piotrze chylę czoła przed twoją osobą.

Mówiłem że będzie długo…

Dodaj komentarz

Wyświetlenia od Września 2016: 150177    Użytkownicy online: 3